Stavební Práce Plzeň

Stavební Prace, zednické práce, bytové úpravy, rekonstrukce od demolice až po samotnou stavbu. Nabídka stavebních prací.

Podlahy

Nelíbí se Vám Vaše stará podlaha? Je poškozena a nebo prostě jen chcete modernější eventuelně s podlahovým vytápěním? Chcete se zbavit nemoderně vzhlížejícího koberce? Jsme tu opět pro Vás, tak neváhejte a obraťte se na nás. Naše firma Stavební práce Plzeň Vám poskytne kvalitní podlahářské práce za příjemnou cenu, probereme s Vámi vhodné materiály, řídit se budeme Vašimi představami a možnostmi. Podlahové krytiny dostupné na trhu se liší vzhledem i užitnými vlastnosmi a v dnešní době již neexistuje omezení barev nebo vzorů, proto Vám pomůžeme vybrat takovou, která bude plnit právě ty funkce, které jsou pro Váš byt či dům a Váš životní styl nejvhodnější. Zajistíme kompletní servis pokládky.

Pro rekonstrukci se můžeme rozhodnout z mnoha důvodů. Stará podlaha se nám nelíbí, je poškozena, chceme ji nahradit modernější variantou, doplnit podlahovým topením ... Ať již měníme podlahu z jakéhokoliv důvodu, je třeba k procesu rekonstrukce přistoupit zodpovědně. Na trhu jsou dostupné mnohé podlahové krytiny, které se liší vzhledem a užitnými vlastnostmi. Díky moderním technologiím dnes nejsme omezeni paletou barev nebo vzorů, proto bychom primárně měli vybírat právě podle funkce, jakou bude Vaše nová podlaha plnit a také podle stálosti teploty a vlhkosti v místě pokládky.

V závislosti na stavu stávající podlahy posoudíme, zda bude stačit vyměnit krytinu a nebo zda budeme nuceni přistoupit i k větším zásahům jako jsou nové betonáže, izolace a nivelace povrchu.

Provádíme nejen pokládky podlah, ale i veškeré další podlahářské práce mezi které patří hlavně obnova či oprava povrchu všech druhů podlah ze dřeva, pokládání a lepení korkových podlahových dílců, pokládka dřevěných podlah, plovoucích podlah, parket či linolea nebo koberce.

Základní používané matetriály

Dřevo

Dřevo funguje jako skvělý tepelný izolant. Je vhodným materiálem pro udržování zdravých životních podmínek v domě. Uvolňuje i vstřebává vodu ze vzduchu a tak udržuje stálou vlhkost. Má také absorbční schopnosti a tím zbavuje vzduch škodlivých látek a funguje jako přírodní filtr. Má díky kvalitnímu ošetření dlouhou životnost a působí příjemně a esteticky.

Laminát

Podlahy z laminátu jsou tvořeny díly, které se vzájemně spojí. Spojují se buď lepením, nebo systémem pero-drážka. Při výběru laminátové podlahy hledíme na kvalitu, která je dána odolností proti oděru. Vybíráme takové, u nichž dodavatel nabízí i doplňkové díly jako jsou ukončovací a soklové lišty, lepidla, izoloační materiály a přechodové profily. Je vhodné používat přípravky na ošetření podlahy.

Korek

Podlahy korkové jsou výhodné u rekonstrukcí, jelikož se díky jejich malé tloušťce mohou lepit na staré plovoucí podlahy či linolea. Jsou dobře funkční jako zvuková a tepelná izolace a mají dobrou tvarovou paměť.

PVC

Tak zvaná plovoucí podlaha může být jednovrstvá nebo vícevrstvá. Jednovrstvé jsou výhodné cenově. Ovšem tloušťka podlahy má vliv na měkkost a tichost chůze. Dnes nacházíme širokou škálu vzhledů jako je např.i kámen, dřevo, dlažba a podobně.

Linoleum

Linoleum je přírodním materiálem. Má podobný vzhled jako PVC, ale jiné vlastnosti. Linoleum na první pohled vypadá jako PVC, ale má odlišné vlastnosti. Linoleum je čistě přírodní materiál vyráběný z lněného oleje, korkovité nebo dřevité moučky, mletého vápence a přírodních pryskyřic.  Nášlapná vrstva linolea je lisována na jutovou textilii. Jako čistě přírodní materiál se linoleum hodí pro alergiky, neboť omezuje šíření bakterií a mikroorganismů. Výhodou je snadná údržba a oproti PVC delší životnost. Na trhu je široká nabídka barev a vzorů, které lze navíc díky možnosti spojování svařovacími šňůrami libovolně kombinovat.

Koberec

V dnešní době je příjemným trendem pokládání kusových koberců, kdy vyniká i podlaha, ale zároveň nám koberec příjemně zateplí místnost. Měl by být z příjemného materiálu, který se příliš nešpiní a je nenáročný na údržbu. Zajistíme také pokládku zátěžových koberců do kancelářských a nebytových prostor.

Dlažba

Dlažbu používáme zejména do chodeb, koupelen a kuchyní pro jejich snadnou údržbu, možnost protiskluzových vlastností a odolností vůči chemickým prostředkům. Je třeba dbát na jejich vodotěsnost, aby voda nevtékala do spár, netvořily se zde plísně a nepoškozovaly se dlaždice. Pokládáme taktéž do venkovního prostředí, dbáme na mrazuvzdornost, protiskluzovost a vysokou odolnost vůči chemickým vlivům jako je například sůl. Zde je potřeba klást veliký důraz na kvalitu materiálu, čímž se výrazně zvyšuje jeho životnost.